Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kąpiel w dźwięku – koncert

Lipiec 18 @ 19:00 - 20:30

Kapelusz hojności

Inspiruje mnie prapoczątek kultury, archaiczne czasy, kiedy teatr był ceremonią, misterium przynoszącym katharsis i uzdrowienie.

Dźwięk i słowa to główne medium. Kąpiel w dźwięku odbierana jest z zamkniętymi oczami, na leżąco w relaksie. Wykorzystuję instrumenty współcześnie określane jako terapeutyczne.
Zagrają chińskie gongi, misy śpiewające z Nepalu, dzwonki wietrzne Zefiry, sansula, tinksza, bębny, grzechotki.  Akustyczny ambient wprawia w stan głębokiego odprężenia.
Jak to się dzieje?
Wibracje rezonują z drganiami komórek ciała. Zdrowe tkanki mają swoją wibrację, a terapeutyczne dźwięki wzmacniają ją lub przywracają. Wspomagają regenerację. Można powiedzieć, że jest to komórkowy masaż.  Następuje przyspieszenie procesów oczyszczania się organizmu.  Harmonizuje się układ nerwowy. Jest to mocno odczuwalne. Uspokajają się myśli, zyskujemy łatwość wejścia w stan medytacyjny. Poprawia się jakość snu i słuch. Oczyszczają się emocje. Wspierane jest uwolnienie blokad ciał energetycznych. Możemy osiągnąć poprawę percepcji i kreatywności, rozwój synestezji.
W stanie relaksu ciała i umysłu, możemy tworzyć wizje mające moc transformacji wzorców podświadomości. Zyskujemy większą możliwość wglądu w siebie, komunikacji pomiędzy uświadomionym i nieuświadomionym poziomem psychiki.

Siostra Ptaków (Rima Sadurska) ur. 1984 r w Lublinie. Artystka, naturoterapeutka,  podróżniczka, mama. Pochodząca z mieszanej polsko-syryjskiej rodziny, obdarzona wielką wrażliwością, doświadczyła, z bliska i z daleka, wielobarwnego człowieczeństwa. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, praktyki medytacyjne i rytualne. Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Twórczyni projektu Teatr Dźwięku. Aktorka trójmiejskiego Teatru Korkoro. W sztuce codziennego życia praktykuje prostotę, współczucie i medytację.

Szczegóły

Data:
Lipiec 18
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Kapelusz hojności
Wydarzenie Categories:
,

Organizator

Teatr Korkoro
Telefon:
730861732
Email:
office@korkoro.pl
Strona internetowa:
korkoro.pl

Miejsce

Teatr Korkoro
Długa 50/51
Gdańsk, Polska
+ Google Map