Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dźwięki w Nowiu Księżyca

24 stycznia godz.19:00

Muzyka instrumentów terapeutycznych wprawia w stan głębokiego odprężenia. Usłyszysz chińskie gongi, misy śpiewające z Nepalu, dzwonki wietrzne zefiry, sansula, tinksza, bębny, grzechotki. Muzyka oddziałuje na człowieka na wielu poziomach.

Efekty kąpieli w dźwiękach to:
– rozluźnienie;
– poprawa nastroju;
– oczyszczenie umysłu;
– zmobilizowanie ciała do detoksykacji;
– powolna zmiana nawyków na zdrowsze (przy regularnym udziale);
– rozwój osobisty..

Jak to się dzieje?
Wibracja rezonuje z drganiami komórek ciała – można powiedzieć, że jest to jak komórkowy masaż. Zdrowe tkanki mają swoją zdrową wibrację, a dźwięki gongów i mis śpiewających wzmacniają ją lub przywracają. Wspomagają regenerację zdrowych tkanek, następuje przyspieszenie procesów oczyszczania się organizmu. Warto wypić więcej czystej wody przed i po koncercie, może być zimna lub ciepła. Koncert wpływa na harmonizację układu nerwowego. Uspokajają się myśli, zyskujemy łatwość wejścia w stan wewnętrzny. Poprawia się jakość snu. „Oczyszczają” się emocje, możemy osiągnąć poprawę percepcji i kreatywności, rozwój synestezji.

W stanie głębokiego relaksu ciała i umysłu, granica podświadomego umysłu staje się bardziej transparentna – wtedy, nie tracąc przytomności, możemy tworzyć wizje mające transformującą moc. Zyskujemy większą możliwość wglądu w siebie, komunikacji pomiędzy uświadomionym i nieuświadomionym poziomem psychiki.

Moje koncerty są inspirowane prapoczątkiem kultury, kiedy nie było granicy między teatrem, ceremonią, religią a życiem. Mity ludów oraz kosmogoniczne przekazy starożytnych cywilizacji, a także współczesna nauka zbiegają się w idei, że wspólnym podłożem wszystkiego jest wibracja. Dźwięk jest jej doskonale odczuwalną i zachwycającą alegorią, o fascynujących właściwościach.

Siostra Ptaków (Rima Sadurska) ur. 1984 r w Lublinie. Artystka trójmiejskiego Teatru Korkoro. Twórczyni projektu Teatr Dźwięku. Pochodząca z mieszanej polsko-syryjskiej rodziny, obdarzona wielką wrażliwością, doświadczyła z bliska i z daleka wielobarwnego człowieczeństwa. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, praktyki medytacyjne i rytualne. Absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. W sztuce codziennego życia praktykuje prostotę, współczucie i medytację.

Gdzie:
Gdańsk, ul. Długa 50/51
Teatr w Oknie

Kiedy:
Nów Księżyca
piątek 24 stycznia godz 19:00 – 20:30

Wstęp:
25 – 35 zł

Bilety do nabycia na evenea.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Organizator: Teatr Korkoro

https://www.facebook.com/teatrkorkoro/

Szczegóły

Data:
24 stycznia
Czas:
19:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://evenea.pl/imprezy/koncerty/gdansk/dzwieki-w-nowiu-ksiezyca-243160/