Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DIY! – Dance Improvisation Yourself! – Improwizuj To Sam!

23 marca, 2020 godz.18:00 - 20:00

40zł- 400złDIY! to 3 miesięczny kurs taneczny zakończony finalnym spektaklem tańca.
 
CZYM JEST IMPROWIZACJA W TAŃCU?
Przyjęło się powszechnie, że improwizacja jest działaniem chaotycznym, w którym tancerz porusza się “tak jak mu się chce”. Improwizacja natomiast, jest procesem, który zachodzi w czasie, przestrzeni oraz w człowieku improwizującym. To, co widzimy jest wypadkową SCORE’u- zasad, które definiują aktualnie wykonywany ruch oraz decyzji, które bezustannie podejmuje tańczący. Ogromnie ważna jest świadomość ciała oraz obecność „tu i teraz”. Improwizacja jest sztuką, która wymaga praktyki, refleksu, rozwijania swojej wyobraźni oraz aktywnego słuchania tego co dzieje się dookoła.
CZEGO SIĘ NAUCZYMY PODCZAS ZAJĘĆ?
Podczas trzymiesięcznego kursu poznamy elementy służące do budowania improwizacji w tańcu takie jak:
ruch (jego jakości, kształty i rytmy), czas, przestrzeń. Przyjrzymy się jak działa tempo i dynamika w kontekście tańca. Pracować będziemy ponadto solo, w duetach, triach oraz większych grupach. Cały proces doprowadzi nas finalnie do stworzenia etiudy, którą zaprezentujemy na zakończenie serii spotkań.
DLA KOGO?
Improwizacja jest metodą pracy z ciałem dostępną dla każdego. Nie ma ograniczeń wiekowych czy fizycznych. Jest tak samo inspirująca i pomocna dla profesjonalistów, jak i amatorów, gdyż podstawą jest tu również przyjemność z tańczenia, bycia we własnym ciele oraz tworzenia nowej rzeczywistości wraz z partnerem oraz większą grupą. Zajęcia polegają głównie na otwieraniu się na nowe doświadczenia, jakości oraz siebie i ludzi. Istotnym elementem zajęć jest również wydobycie świadomego wyrazu artystycznego uczestników, z uwzględnieniem ich indywidualnych zasobów.
AGATA GREGORKIEWICZ
Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu w paryskim konserwatorium ( CNSMDP) . Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce, we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Belgii. Brała udział w projektach tanecznych zespołu PM Philippe Menard Compagnie (Paryż), Maria la Ribot “PARAdistinguidas” w Centrum Pompidou (Paryż), “Bazile et Zebulon”Compagnie: Cre’art (Paryż). Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum w warszawskim Centrum w Ruchu. Tancerka i współautorka spektakli i performanców: “SerdUCHA”, “Ciało Botaniczne”, “Konstelacje”, “W sieci”, “RESISTANCE”, “Obłoki jasne nad Tobą”.
 
150 zł / miesiąc lub 400 zł całość kursu lub 40 zł pojedyncze zajęcia

Szczegóły

Data:
23 marca, 2020
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
40zł- 400zł
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/123049302472642/

Miejsce

Teatr Korkoro (scena Teatru w Oknie)
Długa 50/51
Gdańsk, Polska
+ Google Map